Bolączka współczesnych smartfonów

PIN

Era smarfonów nie jest już przyszłością, a teraźniejszością. Jako ludzie mamy sentyment do dawnych czasów i wszystkiego, co z nimi związane, lecz patrząc prawdzie w oczy, musimy przyznać, że ówczesne telefony to niezastąpione urządzenia. Nie oznacza to, że są pozbawione mankamentów. Jednym z nich jest ilość energii, jakiej potrzebują, aby obsłużyć wszystkie procesy.

Główna wada smartfonów

Gdybyśmy zdecydowali się na przeprowadzenie ankiety, dotyczącej wad współczesnych telefonów, jej wynik w przynajmniej jednym aspekcie byłby pewny – zbyt niska wydajność baterii. Czy to oznacza, że dzisiejsze baterie są gorsze od tych, które były używane w starej, owianej mitami, legendarnej komórce firmy Nokia?

Otóż nie. Wielu z nas zapomina, że komórki kiedyś były stosowane w dwóch głównych celach – do dzwonienia i pisania wiadomości tekstowych. Można też zaliczyć tutaj rozrywkę w postaci pierwszych prymitywnych gierek na telefon.
Jest to znacznie mniej niż wykonują nasze dzisiejsze smartfony, które poza dzwonieniem i pisaniem zwykłych wiadomości tekstowych, obsługują komunikatory, służą jako nawigacja, organizer, rozrywka na wysokim poziomie, kamera i aparat fotograficzne, i wiele, wiele więcej. Nic dziwnego, że potrzebują na to dużo energii.

Baterie, jak wszystkie akumulatory, mają to do siebie, że z czasem się zużywają, ich wydajność spada. Często, sam telefon jest jeszcze dobry, ale mocno osłabiona bateria uniemożliwia normalne użytkowanie. Dodatkowym utrudnieniem jest częsty brak możliwości wymiany samej baterii, dlatego warto wiedzieć, które smartfony mają wymienną baterię.

Telefon z wymienną baterią w dobie smartfonowej mody

Jeżeli podczas szukania nowego sprzętu interesują Cię tylko smartfony z wymienną baterią, musisz pogodzić się z jednym faktem – prawdopodobnie nie odnajdziesz ich wśród najmodniejszych, flagowych modeli. Zwykle są to telefony nienaprawialne, w najlepszych przypadkach autoryzowane serwisy wymieniają ekran lub gniazdo ładowania, ale nawet tam często po prostu użytkownik dostaje nowy telefon.

Jeśli nie gonisz za modą to uda Ci się znaleźć odpowiednie urządzenie. Zwykle będzie ono tańsze, więc można powiedzieć, że upiekłeś dwie pieczenie na jednym ogniu. Przykładem telefonu z wymienną baterią jest Motorola E6 i E6 Plus czy Samsung Galaxy XCover 4s. Warto poświęcić czas na poszukiwania i nie ulegać często niemądrym trendom.

Leave Your Comment